čtvrtek 31. října 2019

Kodaňský byt v podzimních tónech

Po sérii aussie interiérů jsem se po čase vydala zkontrolovat reportáže na dánské stránce femina.dk. A jak mi normálně trvá, než něco vyberu, tentokrát jsem měla jasno skoro hned. Tenhle interiér s bordó tóny obývá interiérová stylistka Vivi Bang s manželem a dvěma malými dětmi. A ačkoliv byt neukazuje celý, rozhodě je na co se dívat!

Jestli něco můžu, jsou to sametová křesla, boucherouite koberečky a klasické obložení stěn s kontrastní výmalbou. A barvy!


Dánsky bohužel umím akorát pár slov typu hvid blomster (bílá kytka), ale v článku samotném toho teda napsáno mnoho nejni. Za sebe tak musím vypíchnout hlavně kombinace moderních a vintage kousků a originální práci s barvami. Použití stejného (a jiného než bílého) odstínu na dveře, zeď i obložení (anebo třeba i topení) se mi vždycky hrozně líbilo, ale nikdy jsem neměla odvahu to sama aplikovat. Hodně mě zaujala i černá kuchyňská linka.Ten samet mi fakt dává zabrat. Doma máme jen jemné bílé závěsy, ale když vidím tohle, trochu mi to zvyšuje tepovou frekvenci. Navíc jsem teď sametový závěsy viděla v Ikei... co myslíte?


Ačkoliv jsem se na pastelové tóny na stěnách velice dlouho dívala s despektem, na příkladu níže je myslím naprosto jasný, že vždycky záleží na kontextu. Protože není pastelová jako pastelová! S dřevem a kůží totiž jemné tóny nevypadají přeslazeně, ale naopak velmi elegantně.Úplně pláču, že z ložnice není vidět víc. Hrozně se mi líbí jak ledový mentolový odstín, tak řešení úložného prostoru.
Originální reportáž ZDE

Krásný podzimní večer vinšuju!

post signature

3 komentáře:

 1. Hmmmm samet ... tak heboucky uz pri vysloveni...
  Na zimu by se mi libil moc, nejen na zavesech. Takova sametova pohovka, s chlupatou dekou a roztopenym krbem. Jen tedy v kombinaci dite/pes/kocour by asi samet neobstal!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aaaach! Po sametové pohovce už dlouho hrozně toužím, po tom krbu též :D

   Vymazat
 2. To vypadá naprosto luxusně, že bych se přestěhovala do Kodaně? :D Ale vážně, my si teď opravujeme dům a přesně tenhle styl zbožňuju, jen musím přemluvit manžela, ale to snad nebude žádný problém. Koupím mu nové montérky aby mohl pilně pracovat a hned se může pustit do výmalby obývacího pokoje :D.

  OdpovědětVymazat