sobota 1. května 2021

Australský dům z konce 60. let (a hodně dřeva!)

Dneska jsem si po dlouhé době sedla, otevřela The Design Files - a projela všechny nový články, co jsem ještě nečetla. A jeden retro kousek vám sem hnedle musím vrznout, protože mě naprosto dostal!

Tenhle dům z roku 1969 patří interiérové designérce Amelii Hasketh, která jej s rodinou před několika lety koupila. A místo toho, aby jej strhla a postavila místo něj něco nového (jak je prý pro tyto stavby v Sydney bohužel typické), kompletně ho zrenovovala a podle mě dovedla k dokonalosti. Čím jsem starší, tím víc miluju retro dřevěné obložení, které má u sebe doma například moje babička. Jinak mám ale pocit, že narazit na něco takového (autentického) u nás, je téměř scifi. Stejně jako na interiéry inspirované 60. a 70. léty - logicky, u nás to byl hlavně panelák a papundekl, trochu něco jinýho než na západě. A možná i proto je tenhle štýl něco, co mě tolik baví - protože se to u nás zkrátka tak ňák nevidí. Nebo znáte někdo něco podobného u nás?

Naprosto nenávidím celopokojové koberce. Ale tenhle, tak ten je, na ten bych se přemluvit nechala. Takovej mecháček!Já normálně nejsem úplně fanda všeho dřevěnýho, ale tady zvolili tak neskutečně krásný odstíny a povrchy, že se tam toužím okamžitě teleportovat a celou tu zeď si ohmatat a očichat. A pak usnout na gauči. V článku jsem se dočetla, že i když původní cedrové obložení úplně odpadávalo, desigérka odolala dobře míněným radám, ať to všechno natře na bílo, jak současné trendy kážou. S přehledem odolala s argumentem, že hnědá k té éře prostě patří. Díkybohu!


Co to sakra je za kytku to vedle ficusu? Nevíte někdo? Nějakej filodendron?

Kamínka a krby mi přijdou pro tohle období v interiérech naprosto typický. Úplně vidím ty koktejlový párty, co se tam před několika dekádama odehrávaly.


Koupelny jsou spíše moderní a současné, ale nějaké retro odkazy tu sou. Velká mozaika/malé kachličky na mě poslední dobou vyskakujou i z ledničky a určitě se chystám tohle téma zpracovat víc, ale zas nechci mít o kachličkách každej druhej článek. Už to ale přestává být únosný, vidím je fakt VŠUDE. Až si řikám, jestli jsem je do té naší koupelny neměla chtít taky. Spoiler - budeme mít taky takovýhle baterie, uaaa!


Já bych tam prosim pěkně klidně bydlela. Co vy?

Originální článek The Design Files 

post signature

6 komentářů:

  1. Mozno je to tento https://soonafternoon.com/philodendron-xanadu/

    OdpovědětVymazat
  2. A teraz som si vsimla, ze svokrine jazyky v predzahradke :-) pri dverach, retro so vsetkym. Hela

    OdpovědětVymazat
  3. Ano,ano,nutne potrebuju clanek o kachlickach! Chystame se na novou koupelnu a ty mozaiky jsou bozi.

    OdpovědětVymazat