úterý 21. července 2020

Barevné oblouky a jiné obrazce

Pokud jste v poslední době alespoň jedním okem mrkli na instagram nebo YT, určitě jste museli zaregistrovat obloukovou horečku. Oblouky teď natírají všichni a všude, že by to vydalo na několik článků. Jenže jak už na mě vyskakujou i z konzerv, začíná mi z toho krapet obloukovatět mozek. Ale zase ne natolik, aby se mi to přestalo líbit. Nicméně abychom z toho všichni hromadně nezblbli, v dnešním článku jsem namixovala aktuálně suprtrupr módní oblouky i s dalšími tvary, pomocí kterých v interiéru vykouzlíte poměrně zajímavé efekty.

Barevné tvary totiž mohou mít v interiéru víc funkcí. Čistě dekorativní, zvýrazňovací anebo oddělovací. Barevný obrazec na zdi může dodat zajímavé pozadí například vašim obrazům anebo dekoracím, jinde ale dokáže prostor vydělit natolik, že poslouží skoro jako nová místnost.

1. Začnem tedy obloukovitě - musím totiž říct, že je to fakt zajímavý nápad, a to říkám jako megalitický odpůrce obloukových průchodů z kuchyní do obýváku (určitě víte, o čem mluvím). Nevím, kdo s tím přišel jako první, ale zajímalo by mě, z čeho vycházel. Z české stavařské "architektury" to asi nebude. Mně to ale dost připomíná kostelní apsidy. Taková domácí pokojovková kaple? Vono to svým způsobem na dnešní dobu asi dost sedí.

zdroj

2. Za obloukama jsou na druhé místě kruhy, na které jsem v posledních měsících taky narazila už mockrát. Nejčastěji je vídám jako malované čelo postele. Prima nízkorozpočtové a přitom efektní řešení!
zdroj
3. Hele ale tohle je zajímavý. Kontrastní černé doplňky na bílé zdi by byly na oči asi krapet náročnější, ale takhlenc?! "Barevné ukrývání" doplňků, nábytku anebo třeba i topení se mi vždycky hrozně líbilo a tenhle pruh je poměrně netradiční pojetí dlouhodobého trendu.

zdroj
4. A další oblouček v zemitých tónech

zdroj
5. Jůů! Super práce s prostorem

zdroj
6. Tohle je prosím pěkně nálepka. Zalíbila se mi myšlenka, že by to bylo fajn jako taková nástěnka.

zdroj
7. Obdélník a další příklad "barevného ukrývání"

zdroj
8. Další kruh, tentokrát pořádnej. Má to trochu hypnotický účinky, nemáte pocit?

zdroj
9. A z tohodle jsem si trochu cvrkla nadšením. Bomba způsob, jak vizuálně oddělit nějaký koutek v jinak velké místnosti. Ten přesah na strop mě dostal.

zdroj
10. A na závěr ještě jeden oblouček, tentokrát u stolku.

zdroj
Co vy a tenhle trend, máte chuť pustit se do malování?
post signature

10 komentářů:

 1. Obloukové průchody z kuchyně do obýváku byly údajně "importovány" v 80. letech z tehdejší Jugoslávie, protože kdo tam tehdy vyjel na dovolenou, tomu se tam líbilo prostě všechno. A tak se obloukovitý vstup ze Středomoří uchytil nejdřív ve vilkách a později i v panelácích.Možná to tak bylo, možná ne, ale v té době opravdu nebylo mnoho inspiračních zdrojů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jůůů, to je super! Tomu bych klidně věřila, díky za koment :)

   Vymazat
 2. To vypada super! Nevis,jestli se to resi hlavne tema kruhovityma nalepkama? A pripadne,kde to tak sehnat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nope, to je hlavně namalovaný! Kruh tak, že si zapíchneš špendlík do středu, přivážeš provázek, na ten tužku...a obkroužíš kruh, kterej pak vybarvíš. Nálepka je akorát to jedno a shop je ve zdroji :)

   Vymazat
 3. Tak za mě úplně nej to protažení na strop. To někde použiju.Díky za tvůj blog, Anko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jo tak teď už můžu s klidem odejít do blogerskýho důchodu, děkuju ❤️❤️❤️

   Vymazat
 4. Já tohle moc nemusím, hrozně mě to ruší :) Ale ta devítka je super.

  Simple living: Netoxické laky na nehty

  OdpovědětVymazat
 5. Jak se mi ty oblouky nelíbí,tak 7 a 9 je super,provedení i odstín.Váš blog mám moc ráda.Jana.

  OdpovědětVymazat