úterý 12. dubna 2016

Australské bydlení na duben

Na tenhle byt jsem narazila při hledání podkladů pro článek o koberečcích do kuchyně a naprosto mě dostal. Vším. Vyvážeností barev, všudypřítomným uměním, eklekticismem, elegancí. Aby taky ne - dohromady ho totiž obývá trojice kamarádek-umělkyň. A když dáte dohromady vkus jedné keramičky a dvou malířek, asi vám z toho ani nemůže vyjít něco špatnýho.

Tohle bydlení rozhodně patří do sekce "žeru naprosto". Všechny byty, co sem dávám, se mi sice samozřejmě líbí, ale jen některé mají tu moc mě tak okouzlit, že se pak každou fotkou vyloženě kochám a dokonce se k nim i ráda vracím.

Malby na stěnách, úžasný krb s modrýma kachličkama, světle modrá lavice, květiny...nevím, kam se mám koukat dřív, přitom všechno dává smysl a ani na vteřinu by mě nenapadlo, že je tam toho moc. Je tam toho totiž přesně akorát.

Hrozně se mi líbí ta spousta malých detailů a doplňků, které mají každý evidentně svůj příběh. Pokud si zajedete do obchodu a naráz nakoupíte spousty stylových kousků, i kdybyste za ně dali milijón, nikdy se vám doma nepodaří vytvořit takhle autentický feeling.
Kdybych byla bohatá, tak kupuju obrazy. Mít doma nějaký originál je můj sen. Ale teď v tom eurojackpotu jsme vyhráli akorát 189 korun, tak nevim nevim. Mehehe
Kuchyně se mi líbí asi úplně nejvíc. Zemité barvy a přírodní materiály, koberečky a nádherná keramika...to všechno dává dohromady tak útulně teplý interiér, až z toho mám pocit, jak kdybych ho znala osobně.

Obrázky a backstory odsud

Taky se vám líbí tak, jak mně?
post signature

3 komentáře:

  1. Mehehe se mi líbí :)) jak říkáš, nakoupit za milin podle nej trendů ja k ničemu;) vyhrát milion, to by bylo lepší a nej Cool je ten obraz "ala Fašank drkotina". Ten mne dostal, prasečí kopýtka a kosti;) Koberce luxusní a windsorky v kuchyni, má srdcovka, taky jsem nějaké v našem prodejním kostele s harampádím zakoupila. Měj se hezky:)

    OdpovědětVymazat
  2. Umím si dobře představit, že bych tam bydlela, je to tak útulné, nesterilní, ale zase žádný binec. Všechno je tak jak má být. Moc se mi líbí keramika v kuchyni, poličky, spížní skříň, krb, obrazy a vlastně všechno. Dokonce i černé skříňky (a já černou nerada). Krásný slunečný den :)

    OdpovědětVymazat
  3. Upřímně, jiné "měsíční" byty jsou tedy hezčí, ale tady mají autentické obrazy a keramiku, což je dost super

    OdpovědětVymazat