pátek 6. září 2013

Když dáš cihlu k cihle....někdy ani nemusíš nahazovat omítku

Obnažené cihly v interiéru se mi líbily vždycky. Hlavně jsou mi sympatické ty možnosti stylingu - obnažená cihlová zeď vás rozhodně nezavazuje k jednomu stylu. Pokoj pak můžete stylizovat jako industriální, moderní, vintage...a když zeď natřete na bílo, možnosti se dále rozšiřují. Vybrala jsem tedy obrázky těch dle mého soudu nejvíc slintacích.

Kuchyně, obvzláště v kombinaci s hektolitry bílé barvy, jsou asi můj osobní favorit. (a čekujte tu lékárničku na zdi)

 S doplňky v petrolejové barvě to hned získává jinej šmrnc


Tady chci bydlet, zařiďte to někdo!
Do kuchyně se cihly hodí hodně, i díky své červené barvě, která má jednak vzbuzovat chuť k jídlu a jednak mi přijde, že hezky ladí ze zeleninou, heheh (Jo, trochu podivná myšlenka, ale tak, však mě znáte, ne? Možná zažádám o grant a začnu natírat kuchyně chorobných žroutů masa/brambor a sledovat, zda se zvýšil příjem zeleniny či nikoli.)

Jídelny, obýváky, předsíně, pracovny... obnažený cihly vypadají dobře všude. Pozor se musí dávat jen na barevné vyvážení, aby nebyl interiér příliš tmavý. Proto mi přijde nejlepší kombinace s bílou, ale některé místnosti zcela bez bílé mají zase zcela neodolatelný nádech podvečerní pohody s kafem/čajem/koláčem/vizourem a hrajícíma gramodeskama. Třeba tady:


No tohle už je zas trochu jiná písnička, ale taky dobrý.


A pak ty světlejší a vzdušnější varianty: Takhle jenom v detailu se ani nemusíte starat o tepelné úniky. Ty by ale stejně měly být dneska vošéfovaný zvenku.


V "reprezentačních" místnostech, kam pustíte návštěvy, je smělejší řešení interéru častější, než třeba v ložnici. I tam lze ovšem využít obnažené cihly bez toho, aby relaxační prostor působil rušivě. Využití zazděného oblouku jako čela - slint. Jako zchudlá francouzská šlechtična, romantika ako čuně.
 Zde si všimněte "lampičky na čtení"


A na závěr jedna vanička, kde se beztak relaxuje nejlíp


Tak co, líbí se vám obnažené cihly? Máte je dokonce doma? Nebo byste chtěli? Dejte mi vědět!

La Petite Anne

Zdroje: http://www.architectureartdesigns.com/30-amazing-apartments-with-brick-walls/ , http://yetanotherdesign.com/boston-loft-with-exposed-brick-and-vintage-neon-signs/http://www.lushome.com/25-exposed-brick-wall-designs-defining-one-latest-trends-modern-kitchens/109702http://nestdallasdesign.blogspot.cz/2010/06/monday-menagerie-exposed-brick.html,

7 komentářů:

 1. Ách, jak se sem chodím kochat pokaždé, tak tentokrát to je na špici úplně úplně. Cihly! Nádhera! Sice by se mi teda konkrétně v té kuchyni nechtěly mýt od mastnosty, ale vypadá to fakt krásně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dík moc;) Jinak věřím, že i proti mastnotě existuje nějakej ochranej nátěr, ale jinak svatá pravda...

   Vymazat
 2. Přesně! Prostě úžasný výběr fot k inspiraci! Opět díky! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za komentář, přesně takové mě motivují do dalšího činnosti:)

   Vymazat
 3. Dobrý den, nevíte náhodou, čím ty staré cihly v interieru natřít ? Zrovna řešíme rekontrukci a na netu nemohu nic moc najít. Diky Petr

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hledala bych impregnační ochranné nátěry zdiva ;)

   Vymazat
  2. Zkuste lucebni.cz je to pripravek lukofob v ruznych variantach

   Vymazat