středa 4. září 2013

Interiérový design a la školní předměty

Tak děsně moc jsem přemýšlela, co bych na počest začínajícího školního roku  napsala, až jsem to teda nakonec vymyslela. Munici s tabulovou barvou jsem si vystřílela tudle, tak jsem nakonec dostala nápad pojmout to trochu obecněji. Co když třeba máte doma školáka, který ujíždí na zeměpise?! Nebo biologii! Není špatnej nápad uzpůsobit mu i pokojíček? Mňo, mnou vybrané obrázky jsou spíš dospělácký, ale správný šprt by to určitě taky ocenil i v nižším věku.

Pro milovníky biologie mám návrhy tři. Jednou bych hrozně ráda sehnala plakát s grafikou Ernsta Haeckla. Tenhle německý biolog a darwinista rád kreslil všemožný malý žvižátka a kytičky. Kromě vědy mu šlo i tohle, jeho velice ornamentální grafiky jsem už potkala i na výstavě. Jen si nejsem schopná vzpomenout, kdy to bylo a co to bylo za výstavu, tak pardón.

sasanky 

obrázky http://viintage.com/album/vintage-nature-graphics-ernst-haeckel/
Co si může dovolit opravdu úplně každý, a přitom to vypadá senzačně, je zarámovaný herbář.


 A můj osobní favorit je herbářová tapeta. S ní bych si možná pamatovala víc jak jetel:) Našla jsem i DIY variantu ze stránek z atlasu, což taky vypadá moc pěkně, ale poměrně vintage.

zdroj tumblr
A pro ornitology:


http://www.blog.designsquish.com/index.php?/site/recycled_newspaper_or_books_wallpaper/

 Dalším vizuálně zajímavým předmětem je určitě zeměpis. Mapýýýý, spousty map! Sama jsem jednu obří měla v pokoji a bylo to prima, jen byla tak obří, že se mi tam pak už nevešla. Alternativa jsou mapy jinde naž na zdi. Třeba na polštářích

http://www.etsy.com/shop/mybeardedpigeon?ref=top_trail
A nebo vůbec na povlečení (i s vlajkou)

http://thetreasurehunteruk.wordpress.com/2012/04/23/capital-gains/
A pak teda na stěně, ale aspoň pořádně!

http://pinhouse.pl/pin/1969

http://goodbonesgreatpieces.com/2011/06/trendspotter-maps-decoration/
I když se to nezdá, i pro matematiky by se něco našlo. Když si vezmete, že do matiky patří i geometrie, najde se toho tuna. Ale třeba tyhle hodiny jsou vizuálně zajímavý a vtipný zcela bez geometrieTyhle geometrický polštáře jsou prostě ženiální!

http://moddea.com/2012/05/09/geo-cushion/
Hrátky s 3D rýsováním pro pokročilé (v tom už máme i informatiku):No ale protože já jsem spíš jemná duše, matematika nikdy nebyla moje parketa (a chemii a fyziku jsem radši ani nevyhledávala), další je hudebka. Ono stačí asi o zeď opřít kytaru, mít doma klavír nebo si vylepit plakáty kapel, takže hledání něčeho iného je lehce problematické. Ale ne nemožné. Co třeba doplňky ze starých desek? Hodiny jako gramofón jsou suprpíma.


 Ale i jen tak to vypadá dobře
 Na takovém polštářku se určitě zdají velmi hudební sny
http://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-trendy/288980-designove-hodiny-ze-starych-vinylovych-desek-jsou-letos-v-kurzu.html

 Z kazet, které si dneska pustíte možná tak u babičky, se dá taky leccos vymyslet


http://www.rugsandblinds.com/home-decor-items-with-old-cds-and-cassette.aspx
 A nebo je libo přímo "kazetový" stolek?

http://www.etsy.com/listing/122193878/retro-cassette-tape-coffee-table

A když nejsou ani desky ani kazety, možno utvořit něco z káblu.

http://homeklondike.com/2012/05/16/decor-in-wire-music-style/1-decor-in-wire-music-style/
Škoda, že jsem nenašla žádnou dekoraci z not, která by nebyla bolestně kýčovitá.

O jazycích a literatůře psát nebudu, protože jsem o typografii v interiéru článek už psala. Pak mě napadá ještě dějepis, ale když si tak vezmu dějiny, to by bylo asi značně krvavý. Takže končím už po čtyřech předmětech jako u maturity, snad mi to nebudete míti za zlé:)

La Petite Anne

4 komentáře:

 1. Haha, mě teda vážně pobavily ty matematický hodiny! A herbářová tapeta je mega praktická, pak-li že je člověk studentem prvního ročníku střední školy (tehdá bych to velmi ocenila!) :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si chci jednou vytapetovat záchod francouzskou gramatikou:D

   Vymazat
 2. super post! herbářové obrázky zbožňuju a už nějaké mám, jen nevím jestli se mi někdy podaří to protlačit přes manžela, haha! dík za pěknej blog, jsem ho právě objevila přes Můj dům, můj sqat, a miluju DIY tak se těším, až budu mít trochu prokastinačního času ti to tu pěkně prošmejdit ;-)
  Le
  (http://zahradananiti.blogspot.cz/)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky:) Manžela pomalu zpracovávat, ukazovat mu příklady...a on nakonec sám dojde na to, že je doma nutně potřebuje:)))

   Vymazat