úterý 18. dubna 2017

Zpovídám: Hanka akka Papírek & Večírek

Pokud se zajímáte o mladé české tvůrce, o značce Papírek & Večírek jste už určitě slyšeli. S Hankou, která je duší tohoto papírového podniku, jsme kdysi za studií vařily kafe v té stejné kavárně, článek na blog tak jednoho dne přijít zkrátka musel. Papírek & Večírek ručně vyrábí krásné papírové dekorace na svatby, večírky, oslavy a tak všelijak podobně. Pokud vás něco takového čeká a nemáte čas či schopnosti vyrobit bambilión ozdob na jednohubky, ale zároveň si potrpíte na krásné dekorace, myslím, že na P&V byste měli povinně mrknout!


No a protože mě samotnou zajímalo, jak to u ní v dílně chodí, exkluzííívně pro vás jsem Hanku vyzpovídala. Tož tu máte!


Jak bys Papírek & Večírek představila a jak a kdy to vlastně všechno vzniklo? 

P&V je malé studio, které se zaměřuje na výrobu dekorací z papíru. Papír je široce použitelný materiál a baví mě jeho tvárnost a dostupnost. Můžu z něj snadno vyrobit jakýkoliv tvar a to s minimálními náklady. P&V vznikl asi před 5ti lety na základě nespokojenosti s nabídkou na českém trhu. Nechala jsem se vyprovokovat sociálními médii a inspiracemi v zahraničí, kde papír patří k tradičním materiálům, se kterými se běžně pracuje. Chtěla jsem to taky zkusit.. a tak postupně začaly vznikat moje návrhy a pomalu přibývaly i zakázky.A kde ses to všechno vlastně vůbec naučila?

Učila a učím se stylem pokus - omyl. Moje práce je převážně o tom stále se učit nové techniky, nové kombinace barev, nové použití papíru..., a to je proces, který je klíčový. Takže mám pocit, že nic neumím, a stále se učím. Největší inspirací jsou mi již zmíněné sociální sítě, pinterest a instagram, poslední dobou taky ráda používám skillshare, americký výukový program, abych si doplnila zručnosti. A potom je to jen o zkoušení a zkoušení, až se něco povede.Na čem teď zrovna pracuješ?

Zrovna tvořím kolekci dětských dekorací do pokojíků, zanedlouho bude v nabídce některých českých e-shopů. A potom se připravuji na svatební sezonu, na kterou už teď navrhuji několik svatebních oznámení a připravuji podklady k dekoracím pro nevěsty.Co tě na procesu nejvíc baví?

Baví mě celkový proces vymýšlení konceptu. Samotná výroba už potom tak romantická není - bolavá záda a uslzené oči z umělého osvětlení. Ale pak až zakázku odevzdám a dostanu kladnou reakci, je to k nezaplacení.Jaký byl zatím tvůj nejoblíbenější projekt?

Ráda dělám obří objekty z papíru, piňaty. Moc hezká práce byla příprava fotostěny pro jeden večírek Becherovky, kdy jsem vyráběla zmenšeniny bylinek z papíru.Máš nějakou metu, které bys chtěla s P&V dosáhnout?

Plánů je hodně, už jsem vlastně jeden krok udělala, a to, že jsem si našla šikovnou kolegyni na výpomoc s velkými projekty. Ale do budoucna bych chtěla mít kamenné studio, kde bude můj tým lidí, chtěla bych mít vlastní blog s fotoeditoriály a DIY návody, barevné a krásné fotky.. a inspirovat tak svou prací široký okruh lidí :)Pokud vás Hančina práce zaujala, nezapomeňte lajknout její stránku, kde najdete i spoustu dalších obrázků a inspirace. Taky máte najednou děsnou chuť začít něco vystřihovat?

Tož čau mňaum

post signature

Žádné komentáře:

Okomentovat

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...