neděle 11. prosince 2016

DIY vánoční aranžmá nad stolem

Já už se toho stromečku prostě nemůžu dočkat. Jenže protože jsem zvyklá zdobit víceméně až na Štědrý den nebo maximálně jeden den před, eště si chvilku počkám. A mně se už nechce čekat. Tak jsem to vyřešila po svým, dočasně odmontovala lustr v kuchyni a pověsila místo něj větev. No co no.


Vlastně to vzniklo na základě dvou věcí - nových českých skleněných baněk z Garlo.cz, které jsem si nutně hned potřebovala pověsit, a pak taky této fotky, co na mě vybafla na Pinterestu:


zdroj

Mně se vždycky líbily závěsné dekorace nad stolem, tak jsem se včera v jedenáct večer rozhodla, že si ji taky vyrobím. Když máte doma všechno potřebné, zabere vám tohle DIY dohromady asi patnáct minut. To chceš!

Kdybyste se do toho někdo chtěli pouštět, tak budete potřebovat:

 • jakoukoliv větev - já mám jedlovou, modřínová z fotky hore je ale taky krásná. Bacha na smrčky, bude vám padat do jídla jehličí
 • provázek nebo drátek na zavěšení - větev je třeba zavěsit minimálně za tři body, jinak se bude přetáčet
 • baňky a jiné ozdoby - já nedám dopustit na tradiční české skleněné, které jsou ručně foukané. Ze zásady jiné nekupuju, protože české sklářství považuju za podnik, který je třeba podporovat. Ty barevné jsem během let posbírala v povánočních slevách všude možně i nemožně, ty modré s třpytkama mám odsud.

Větev pod žárovkou vrhá fakt krásný stíny, na slavnostní večeři v potemnělé atmošce je to fakt jak dělaný!

Tak co, už taky zběsile zdobíte?
Krásné nedělní odpoledne přeju

post signature

4 komentáře:

 1. Taky podporujeme české skláře! My firmu Irisa ze Vsetína, kdysi tam pracovala nějaká prateta, co nás baňkama zásobovala, ale letos jsme si tam vyrazili na den otevřených dveří a zásobili se sami :) A peněz za dražší ozdoby než prefabrikované výlisky z Číny fakt nelituju, protože to se nedá srovnávat :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prefabrikovaný výlisky jsou super akorát v případě, že má člověk doma kotě - u našich je tak bohužel docela užijou :D Tak se to snažím kompenzovat a už jsem jich sesbírala tolik, že se na ten stromek ani všechny nevejdou (letos eviduju 12 nových kousků, true story)

   Vymazat
  2. Kotě nebo dítě :-D Pokaždé, když přistihnu syna, jak v nestřežené chvíli lomcuje stromečkem v domnění, že ho nikdo nevidí, divím se, že se ještě nic nerozbilo a zároveň jsem ráda, že jsem odolala pokušení půjčit si od našich ty staré krásné ozdoby. Těch by mi bylo líto. Naše levné jsou snadno nahraditelné.

   Vymazat
 2. Take jsme mivali vetev nad jidelnim stolem. Na Vanoce s bankami nebo hvezdickami, na Velinoce s vajicky a v mezicase s kdecim jinym.

  OdpovědětVymazat