sobota 16. dubna 2016

Na výletě v Holandsku & kavárna v Leidenu

První dubnový víkend mě moji hodní rodičové vzali s sebou na výlet do Holandska. Cílem byla primárně krásná výstava Hieronyma Bosche v jeho rodném městě, ale strávili jsme i dost času v Amsterdamu, navštívili začínající tulipány v Keukenhofu a mrkli na chvilku do Leidenu.

Drobná chybka na tomto výletě bylo to, že jsem na cestě tam prochladla a prakticky celý výlet jsem se proploužila s nešťastným výrazem, horečkou, popřípadě hrstí paralenů v sobě. Každý den tak kvůli mě byl trochu "od kavárny ke kavárně", kde jsem musela doplnit vypocené tekutiny, vydezinfikovat krk a hlavně si na chvilku sednout.

Nejkrásnější kavárna a pekárna byla kupodivu řetězcová Bakker van Maanen v Leidenu, kdy jsem se i hecla a vytáhla foťák, ačkoliv se můj zdravotní stav na fotkách dost podepsal, sorry. A dost mě mrzí, že mi bylo tak blbě, že jsem neměla ani trochu chuť na ty jejich krásný dezertíčky.

Interiér kavárny byl taková eklektická směska různých stolků, židlí, křesílek a svítidel, která byla sjednocená zemitými tóny a lehce industriálním laděním.Celé to bylo doplněno polštářky, dekami a doplňky, díky kterým byl celý prostor neskutečně útulný a příjemný.


Jiskru kavárně dodává i to, že při přípravě kávy mohl člověk slečnám z obsluhy koukat přímo pod ruce. Prostor nebyl nijak oddělený, díky čemuž měl člověk navzdory velikosti kavárny tak trochu pocit, jako by seděl někde na návštěvě v obýváku.


V obýváku a ještě u krbu, uhlíky byly umělé, ale hřály taky.


Pekárenský pult
Konvička pod poklopem, sliiintOmňom ňom ňomTož tak. Pěkný víkend přeju, zajděte nějak na kafíčko a dortíček, což?
post signature

9 komentářů:

 1. I přes bacily krásné i pro nás :)

  OdpovědětVymazat
 2. Pecka. Takhle nějak si jednou představuji mou vlastní kavárnu :)
  K.

  www.inkpotstories.com

  OdpovědětVymazat
 3. Kúzeľný priestor! Tak trochu mi pripomína niektoré obľúbené podniky v Bratislave :)

  Patrik
  http://www.madebyboy.com

  OdpovědětVymazat
 4. Krásny na pohľad nesúrodý ale pritom zladený priestor. A tie lampy.....nádhera!

  OdpovědětVymazat
 5. Nádherné místo! Na první pohled mišmaš všeho, na ten druhý je to láska! A ten otevřený pult, tomu říkám odvaha a zároveň skvělý nápad.. Ach, hned jsem si vzpomněl na jedno podobné místo v Bergenu..

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětVymazat
 6. Eklektické směsky mám nejradši! Ve všem. Liba

  OdpovědětVymazat

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...