úterý 17. února 2015

Pár tipů, kam na plakáty

Vzhledem k odezvě článku o plakátech jsem se rozhodla dát dohromady pár tipů, jaký a případně kde je taky pořídit. Budu moc ráda, když se případně podělíte o tipy svoje, přeci jenom bych si ještě nějakej ráda pořídila :)

1.Botanické tisky jako z herbáře se mi líbí už delší dobu a na blozích je vídám taky už nějakej ten pátek (čehož si mimochodem všimli i návrháři v Bloomingville, takže jejich letošní jarní kolekce je na takovýdle obrázky poměrně bohatá). Tady Vám neřeknu jedno konkrétní místo, kam na ně, ale dají se sehnat na etsy nebo i našem fléru, nicméně nejlepčí bude najít ho někde na blešáku. Já na ten pravý stále číhám.

http://njutbarating.blogspot.cz/2014/03/skolplanscher-och-vartecken.html
2. PLAYTYPE jsou typografické plakáty, které se v obrázcích skandinávských interiérů objevují přibližně stejně často, jako bílá barva (čili skoro všude). Není to úplně levná záležitost, ale pokud si vystačíte jenom s jedním písmenkem, zvládnout se to dá. Ty mega obří formáty mě prostě děsně baví (a navíc mají jedno takový hrozně dobře modrý "A"....)

http://whitetapestry.com/decor-for-living/2012/2/20/playtype.html
3. Plakáty Fine Little Day jsou taková roztomilá stálice, která se dá sehnat i u nás (např. na Nordic Day). Hruštičky a jablíčka můžete směle vrazit jak do dětského pokoje, tak kliďo do obýváku.


http://www.sfgirlbybay.com/2014/05/29/decorating-with-orange-accents/
4. Ylva Skarp je švédská malířka, která dělá hlavně kaligrafický černobílý věci. Není to pro každýho, ale i já bych si teda vybrala. Ylvu mají na Nordicu taky.

http://shop.ylvaskarp.se/
5. Hanna Konola je momentálně moje numero uno, přesně tenhle vrchní plakát jsem si od ní koupila. Rozhodně doporučuju pogooglit si, je hrozně originální a svá a téměř nesrovnatelná a barevná a boží.http://shop.hannakonola.com/
6. Filmové plakáty jsou klasika, ale když se navíc porozhlédnete po nějakých z dílny současných designérů, můžete natrefit na opravdický poklady. Krásnej Star Wars plakát (nebo tričko) mám rozhodně ve wishlistu, tyhle od Ollyho Mosse ovšem byly (stejně jako všechny jeho plagoše) jenom v omezeným počtu, bů. Čili jak na takovej poklad někde narazíte - berte hned, za chvilu už nebude.

http://ollymoss.com/

7. People of Print je stránka se spoustou plakátů od spousty různých lidí, na kterou rozhodně doporučuju mrknou (díky, Leni!)

http://department-store.co/collections/gfeller-hellsgard
8. Taky jsem si nemohla nevšimnout těchto plakátů na eshopu Quality Design od skvělýho Rubena Irelanda, u kterých mě taky trochu svrbí kreditka

http://qde-shop.cz/obchod/plakaty/this-city/
Jaký se líbí vám? A kde na ně chodíte? Čůůs!
post signature

7 komentářů:

 1. skvělý článek, ukládám si :D plakátových tipů není nikdy dost..

  OdpovědětVymazat
 2. Některý výstavy mívaj pěkný plagoše... A taky jeden můj oblíbenej australskej časák má v každém čísle uprostřed A3 reprodukci nějaké ilustrace, což je strašně super.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nojo, tyjo, pravdu máš, anglický grafický časáky taky mívaj plakáty, to je super tip!! Díííík

   Vymazat
 3. krásný!
  mě se hrozně líbí ty herbáře a la plakát ze střední.. mám dokonce sérii pěti obrázků z IKEA, jak tam mívají takový ty sady za 79 korun.. tak já je tam jednou našla za 9 káčé!
  a úžasný plakáty má taky jana z lesa :) (http://zlesa.blogspot.cz)

  OdpovědětVymazat
 4. Já hodně maluju, takže kupovaný lakáty už by se k nám asi nevešly, už teď bojuji s místem :-/

  Jinak se mi tedy vůbec nelíbí Herbáře plakáty....možná kdybych byla nějaký botanik, ale nepověsila bych si doma tedy ani jeden.

  OdpovědětVymazat
 5. Já mám ráda toto: https://www.etsy.com/shop/PosterLocker?ref=listing-shop-header-item-count. Barevný plakát Eventually everything connects jsem si koupila v předvánoční Industře.
  A jako starý infantil samozřejmě i toto (konečně mám i využití - Cecilce do pokojíčku přeci!):
  http://www.fler.cz/shop/obrazky-tom a http://www.fler.cz/zbozi/slova-slovicka-no-2-tisk-autorske-grafiky-6005950

  OdpovědětVymazat

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...