středa 3. dubna 2013

Flower power - jarní inspirace/vyhánění zimy

Vážení přátelé,

nedá se nic dělat, ale musím vám sdělit, že už mi z té zimy vopravdicky šibe. Takže jsem se rozhodla udělat takovou jarní inspiraci, že zima začne hystericky ječet, máchat rukama nad hlavou a vyděšeně poběží přímo do dža!!

Takže se do toho dejme. Pokud přivolávat jaro, tak musíme mít na mysli tři věci: 1. kytky, hóóóódně kytek, 2. ptáky, kteří už toho mají podle lehce neurotickýho cvrlikání taky plný zobáky a 3. hmyz - kterej je momentálně nucen ještě se nevylíhnout. Kdyby aspoň ta klíšťata vychcipala, co?

Takže milá zimo, já bejt tebou, tak si začnu šněrovat tkaničky!

Barevné palety letošního jara jsou víceméně dost pastelové, což já jako zas až tak úúúplně nemusim. Vyjma této, jakmile jsou v tom makrónky, tak skládám zbraně a horlivě přikyvuju.

http://akulakreative.com/2012/03/a-macaroon-inspired-color-palette/Já sama bych to viděla letos ( vzhledem k okolnostem zřejmého počátku doby ledové ) trochu odvážněji, asi nějak takto:


V reálu si to představuju následujícně:

Zásadní roli hrajou výrazně květinově čalouněná křesla:

http://www.athomeinlove.com/bluebellgray/
To se mi to pěkně trefilo do palety, có?

http://www.huesandcues.com/2012/02/design-eye-flower-power-now/

http://www.homedit.com/decorative-floral-print-chairs-from-floral-art/

http://nz.lifestyle.yahoo.com/better-homes-gardens/renovation/photos/p/14966876/living-room-chairs-we-love/14966885/

Megalomanštější možností je tapeta, se kterou se zimě vyhnete i v prosinci. Možná, že kdybych si takovejhle obrázek nalepila do brejlí a chodila s tim okolo, zvedla by se mi jak nálada, tak produktivita práce.

Všechny tyhle tapety pochází ze stránek fototapety.cz. Jak název napovídá, jedná se o fototapety, mnou zde prezentované se skládají z osmi nebo čtyř dílů. Cena kolem tisícovky...


Pro citlivky tedy i méně vichřičná barevnost.Květinová zeď lze nainstalovat i do omyvatelných prostor, toto řešení prostoru je však evidentně permanentnějšího rázu.

http://www.homesandbargains.co.uk/news-and-advice/gallery/trends-found-at-interiors-2011-at-the-nec/floral-prints 

No a pokud radši příliš neexperimentujete a z té klendry už jste tak hotoví, že už je vám to vcelku fuk, protože jste rádi, že jste vůbec naživu, sáhněte aspoň po doplňcích.


http://www.athomeinlove.com/bluebellgray/

http://leecarolineart.blogspot.cz/p/interior-designgardens.html
 Pokud máte pocit, že je furt únor, můžete znova oslavit i Velikonoce.

http://www.fivekindsofhappy.com/2012/03/easter-egg-flowers.html
Co se týče ptactva a hmyzu, máte opět na výběr nejrůznější potahy, polštáře a tapety. Mně se poslední dobou dost líbí plakáty jako z biologickejch atlasů. Zde plakát s motýlkama z Ikei za dvěstěpáďo.

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/90209401/
 Moje úchylka na porcelán je vám již asi známa, to tedy no comment.
http://www.flickr.com/photos/ninainvorm/3872066281/
 Stínidla s ptáčkama sice asi moc nestíní, ale mně se teda líbí převelice.http://interiordivine.blogspot.cz/2009/04/little-bird-chandeliers-mathieu.html

http://www.dailydecorator.com/

Mňo a na závěr nějaké interiéry zapadající do koncepce "zimo, di někam":

http://www.ihomee.com/spring-theme-interior-design-inspirations-spring-2011/spring-decoration-pictures-photo-8-spring-theme-decorations/
http://www.simplicityabc.com/design-services/simplicity-decor-interior-design-sample028-2/
http://www.decor4all.com/20-fresh-bedroom-decorating-ideas-blending-modern-color-style/19354/
http://www.saffroniabaldwin.com/category/floral-design/
Pokud jste se dopracovali až sem a slyšíte nějaký podivný křik, tak to ta zima právě běží do dža. Pro minimalisty tenhle článek nejni, ale tady už jde o život, takže nemůžu jinak.

Pokud nezabere tohle, tak pak už zbývá jenom zabarikádovat se v květinářství, popřípadě se oddat alkoholismu, což bych ovšem důrazně nedoporučovala.

memegenerator.net

La Petite Anne

4 komentáře:

 1. krásné :) taky i z té zimy hrabe, kór když mám doma nakoupený látky na letní šatky :D

  mylittleriot.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šatky se dají vzít s kamašema:))) Ale úplně chápu - mně už ty zimní outfity lezou i nosem, můj kabát touží po čistírně a já po šatech a sukních a hlavně lodičkách!!!

   Vymazat
 2. A já toužím domov zaplnit polovinou toho, co jsem u tebe shlédla na fotkách :-) Krásně to projasnilo šedivý výhled z okna, asi tam raději nalepím nějakou tu pěknou tapetu :-)
  Díky za inspiraci, budu se ráda vracet!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to mám velkou radost! Mimochodem, dneska jsem měla venku pocit, že se oteplilo, článek možná trochu zabral:), tak snad to šedo brzy přejde...

   Vymazat

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...