neděle 24. března 2013

Petrolejovááá

Nějak se přihodilo, že jsem se zase ocitla v Ikei, tentokrát ovšem jako doprovod. Nemohla jsem si ovšem nevšimnout zajímavé věci, respektive barvy, která na mě vykukovala zpoza každého rohu. V Ikei mají záchvat petrolejové barvy a jejích příbuzných odnoží a to naprosto všude. Tak se té petrolejové kouknem na zoubek. V módě se ukazovala v posledních letech poměrně často, ale v interiérech jsem ji popravdě zas tak nezaregistrovala.

Jaké odstíny petrolejová barva zahrnuje, to je otázka. Obecně se jedná o modrošedou barvu s kapkou zelené, ale kde hranice končí a začíná, to je diskutabilní. Já bych jí nazvala taky tmavě tyrkysovou. Mohla by to být třeba tahle.

http://hollersaunders.blogspot.cz/2011/02/colors.html

Jenže ono surová petrolej prý může mít barev víc, takže pod pojmem petrolejová narazíte i na odstíny například mnohem modřejší.

I v té Ikei to nepojali všechno jenom v jednom odstínu. Mymi favority je stoleček uprostřed PS 2012 a dekorační lahev Mildra. Petrolejové bylo ovšem mnohem více, ne všechny produkty jsou ovšem momentálně na internetu.

www.ikea.cz


Takový rozsáhlý záchvat jedné barvy asi jinde nemají, ale stejně tahle barva pronikla všude. I do Kartellu (ale tam už asi dávno). Ten lustr je mým dlouhodobým snem, jen se průběžně mění vytoužená barva.

http://www.johnlewis.com, http://www.iroka.co.uk
Kartell samo můžete sehnat i u nás, ať už přímo v obchodě nebo přes designpropagandu. Plastové dopňky či svítidla ovšem můžete sehnat i u jiných výrobců.

Zdroj: http://www.interierove-doplnky.eu/osvetleni/1782-zavesne-svitidlo-koziol-josephine-petrolejove-4002942181447.html

Pokud nemáte potřebnou odvahu na to, pustit se do petrolejové přímo v nábytku nebo v barvě stěny, můžete začít drobnými doplňky. Třeba takovými polštáři. Pokud se vám to nebude líbit, velice snadno se jich zbavíte.

zleva: www.howkapow.com, http://www.finnishdesignshop.com/decoration-pillows-brick-cushion-turquoise-p-6529.html, http://www.howkapow.com/upholstery-cushion-turquoise, www.ikea.cz, http://www.zazzle.com/eyewitness_lumbar_support_throw_pillow-189027662032181337, http://www.culturelabel.com/hand-pleated-basket-polysilk-cushion.html, http://www.channel4.com/4homes/productfinder/productdetails/display/productid/239610255

Jestli se vám výběr polštářů nezdá, můžete si je ušít za lepší peníz sami. Krásné vzorované látky i v petrolejové barvě má ve své kolekci například i samotná Amy Butler. Osobně na tuhle soupravu fat quarters už nějakou dobu šetřím, tak mi ji nevykupte. Já si chci ušít quilt.

http://www.eclecticmaker.co.uk/index.php?main_page=product_info&cPath=66_74_77&products_id=1215

Pokud jste trochu odvážnější, můžete jít i do nábytku všeho druhu. Třeba křesílko....

http://pon87.moe.hm/yb5/img.php?s=Sesselhttp://www.einrichten-design.de/en/acapulco-chair-stuhl-ok-design.html

Nebo stolek či dokonce skříň.

http://pinterest.com/pin/85638830386671740/
http://www.telegraph.co.uk/property/propertypicturegalleries/5971344/Interior-design-notebook-by-David-Nicholls.html?image=1
Je jasný, že petrolejová je poměrně tmavá barva. Její umístění na zdi tedy rozhodně není pro každého. Ale pokud jste odvážní, i na zdi to jde!

http://www.prozeny.cz/magazin/bydleni-a-zahrada/interier-a-nabytek/32659-si..

http://www.tumblr.com/tagged/blue%20walls

http://tobifairley.com/blog/page/146/

http://www.tumblr.com/tagged/blue%20walls
Tak co, měli byste odvahu?

Krásný zbytek neděle
La Petite Anne

4 komentáře:

 1. Já, jako u všech barev, bych šla jen do doplňků. Barevné preference se mi mění tak často, že bych malovala nejspíš co měsíc, o tom, jak by se mi rychle zajídalo třeba křeslo, radši ani nemluvím:) O doplňcích v nějaké modro-zelené barvě uvažuju na léto, aby aspoň pocitově ochladily půdní prostor, až zase bude pražit slunce. Teda, jestli vůbec někdy vyleze:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No je fakt, že teď se chladit studenýma barvama opravdu není potřeba:D

   Vymazat
 2. Oujéé, já tudle barvu šópla na jednu zeď v kuchyni a na střídačku s tmavě červenou (neb tmavě růžová se nepovedla...) jsem jou aji natřela dvířka skříněk v kuchyni a chodbě. Hřeje mě to fest a radost mi to dělá tak moc, že mám v této barvě aj dobrou polovinu svého šatníku :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo, já vim, že je tvoja oblíbená a ještě navrch v kombinaci s červenou. U toho článku jsem na tebe myslela, fakt, nevymejšim si! :)

   Vymazat

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...